В Бухаресті Чернівцях відбулася українсько-румунська дискусія

"Євроатлантична інтеграція України через декомунізацію"

2 липня 2024 р. в Інституті розслідування злочинів комунізму та румунського ексоду [депортації, масової еміграції], Бухарест, Румунія, відбулася дискусія "Євроатлантична інтеграція України через декомунізацію". Захід об’єднав експертів з історії політичних наук, філософії та проблем безпеки. Представники Інституту, на чолі з доктором Данієлем Шандру, поділилися результатами своєї діяльності щодо розбудови відкритого та демократичного суспільства. Учасники дискусія торкалася як уроків історії, так сьогодення; зокрема проблем російсько-української війни та протидії російській пропаганді.

Зазначимо, що інститут не є науково-дослідною установою, а державною структурою, у підпорядкуванні прем’єр-міністра країни, який вивчає злочини комуністичного режиму. На певному етапі їх вивчення вони офіційно звертаються до правоохоронних структур, які завершують розслідування та готують справи до розгляду в суді.

Такий досвід був би надзвичайно корисним Україні щодо розслідування та надання судової оцінки як злочинам комунізму, так і злочинам російського імперіалізму в Україні на сучасному етапі.

Дискусія була організована Інститутом розслідування злочинів комунізму та румунського ексоду у партнерстві з Благодійним фондом "Суспільні ресурси та ініціативи" та ГО "Центр політичних наративів демократії".

З українського боку в заході брали участь:

  • Михайло Павлюк – кандидат політичних наук, заступник голови Чернівецької обласної ради;
  • Микола Бійовський – кандидат філософських наук, голова ГО «Центр політичних наративів демократії»;
  • Сергій Гакман – кандидат історичних наук, доцент, заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи»;
  • Євген Магда – кандидат політичних наук, доцент Національного технічного університету України «КПІ ім. І.Сікорського», директор ГО «Інститут світової політики»;
  • Наталія Нечаєва-Юрійчук – кандидат   історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління Чернівецького національний університет імені Юрія Федьковича, членкиня БФ «Суспільні ресурси та ініціативи».