В Констанці відбувся підсумковий українсько-румунський круглий стіл загального циклу

«Формування безпекової політики на південно-східному фланзі НАТО: роль Румунії в українському кейсі»

3 липня 2024 р., в Констанці відбувся підсумковий українсько-румунський круглий стіл загального циклу «Формування безпекової політики на південно-східному фланзі НАТО: роль Румунії в українському кейсі», в якому брали участь представників влади та науковців з України та Румунії.

Учасники круглого столу обговорили виклики, з якими зіштовхнулася міжнародна система безпеки через агресію росії, а також можливості застосування Україною досвіду Румунії при вступі до НАТО.

Питання членства України в НАТО розглядалося, зокрема, в контексті Вашингтонського саміту, який має відбутися уже незабаром. За словами учасників, Україні зараз необхідно отримати чіткий сигнал щодо того, чи буде вона прийнята. На другому плані вже буде питання часових рамок – скільки років знадобиться Україні для вступу.

Круглий стіл організований Асоціацією "Casa Mării Negre / Black Sea House [Дім Чорного моря], Чернівецькою обласною радою, ГО «Центр політичних наративів демократії» та БФ «Суспільні ресурси та ініціативи».

З українського боку в заході брали участь:

  • Михайло Павлюк – кандидат політичних наук, заступник голови Чернівецької обласної ради;
  • Микола Бійовський – кандидат філософських наук, голова ГО «Центр політичних наративів демократії»;
  • Сергій Гакман – кандидат історичних наук, доцент, заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи»;
  • Євген Магда – кандидат політичних наук, доцент Національного технічного університету України «КПІ ім. І.Сікорського», директор ГО «Інститут світової політики»;
  • Наталія Нечаєва-Юрійчук – кандидат   історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління Чернівецького національний університет імені Юрія Федьковича, членкиня БФ «Суспільні ресурси та ініціативи».

Після завершення круглого столу віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», Сергій Гакман брав участь у теле передачах на коналах DOTTO 4K та TOMIS TV.