Творчий вечір Сергія Гакмана 

30.01.2024 р. – Творчий вечір Сергія Гакмана став дарунком від віце-президента БФ "Суспільні ресурси та ініціативи" усім поціновувачам художнього слова. Художні замальовки з життя, нариси й оповідання про минуле й сучасне, про тих, хто сидів у залі, й тих, кого з нами уже немає. Неймовірні емоції й відчуття того, що так - ми живі. Ми відчуваємо це життя. Ми цінуємо його неймовірно.

Вечір був організований клубом «Дебют читання» при Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка. «Дебютівцям» дуже поталанило, коли зовсім випадково двері до клубу відкрив Сергій Гакман. Відтоді щомісяця, за незначними виключеннями.  Поступово знайомлячись в "Дебюті" з цікавими за сюжетом і написаними на достойному літературному рівні, оповіданнями: захоплюючими, короткими і яскравими, які утримують увагу, іноді з непередбачуваною кінцівкою, вирішили організувати спеціальний літературний вечір для широкого кола чернівчан. Тому й запросили всіх бажаючих на "Невипадкові зустрічі". Це теж проект клубу "Дебют-Читання",  в якому автори можуть познайомити  вже не з одним твором, а з великим пластом напрацьованого. Часто - це перший крок до підготовки до друку книги. Реакція аудиторії- найточніший барометр доцільності такого кроку.

  А заповнений зал, гучні аплодисменти, щира реакція на оповідання, які артистично читав автор, ілюструючи  їх фотографіями  та подаючи їх тематичними блоками утримували увагу присутніх  більше 2-х годин. Одинаково талановито виписані глибокі   теми з історії роду, стосунків поколінь дружної родини, не без гумору - "Військові замальовки" часів строкової служби в армії, і відверто гумористичних оцінок власних пригод під час закордонних поїздок. Слухали і переконувалися: пригоди  просто "переслідували"  автора, а він уміло обирав потрібне місце і час для зустрічі з ними. Незмінно по-доброму, що властиве всім оповіданням. А герої його оповідань були присутні і в залі. Це і члени родини, і колеги-науковці. А  як чудово звучали його переклади з румунської мови філософа Октавіана Палера! 

Вкотре пересвідчилися: немає меж досконалості. Сергій Гакман спробував себе і в різних іпостасях в кіно. Спочатку, як перекладач і озвучувач мультфільмів, а минулоріч і в якості актора у кінофільмі "Міхай Емінеску і Чернівці" ( фільм удостоєний 2-го місця на міжнародному фестивалі в Індії) та керівника проекту зі створення документального фільму "Виживуть тільки закохані. Траян Попович та інші", проект Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» за підтримки RoAid.

Піднесеній атмосфері гості «Дебюту» завдячують і участі у програмі старшого брата, музиканта, – заслуженого артиста України Миколи Гакмана. Віртуозна гра скрипаля так захопила присутніх, що неможливо було утриматися від бажання зберегти це чародійство на власних гаджетах. Блоки оповідань супроводжувалися грою Миколи Гакмана, його короткими коментарями щодо творів, які він дарував братові і слухачам.

Оповідання "Мама"  викликала  і захоплення силою духу тендітної жінки, зображеної в сюжеті,  молодої вчительки і водночас, і  паралелі із сьогоднішнім станом, коли жінки вимушено залишають  дім у журналістки і співачки Кароліни Житару. Вона подарувала власну пісню на слова С. Галябарди "Повертайся, мамо".

Враження затишного домашнього зібрання великої дружної родини склалося у кожного. Це надавало зворотньої енергетичної підтримки автору. Щиро сміялися, аплодували, іноді подавали репліки, а в кінці обіймалися.