Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» є благодійною організацією, яка створена та зареєстрована у Чернівецькій області виконавчим комітетом Чернівецької міської ради в липні 2008 р.

Стислий опис статуту організації:

Організаційно-правова форма благодійної організації - благодійний фонд. Фонд поширює свою діяльність на територію Чернівецької області.

Головною метою та предметом діяльності Фонду є здійснення благодійної діяльності та надання благодійної допомоги.

Основними напрямками діяльності Фонду є:

- інформаційна та інша підтримка розвитку європейських та  євроатлантичних інтеграційних процесів, налагодження міжнародних, в тому числі транскордонних, зв’язків між громадянами та об’єднаннями громадян для обміну досвідом, спеціалістами та напрацюваннями у сферах діяльності Фонду.

- сприяння та подання допомоги у розвитку видавничої справи, незалежних, неупереджених, об’єктивних засобів масової інформації, інформаційної   інфраструктури та розбудові вільного інформаційного простору;

- сприяння практичному здійсненню місцевих програм, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища незахищених верств населення, етнічних та інших меншин, талановитої молоді;

- підтримка розвитку творчих здібностей молоді, учнів, сприяння їх вихованню у дусі гуманізму, толерантності, полікультурності та поширення загальнолюдських цінностей, висвітлення їх досягнень у громадському та суспільному житті;

- сприяння розвитку наукової, освітньої та просвітницької діяльності в сфері розбудови інформаційного простору, залучення широких верств населення до активної діяльності у розбудові правової демократичної держави, громадянського суспільства тощо.

Засновниками Фонду є:

 • Президент Фонду – Танасійчук (Сандул) Олена Володимирівна
 • Віце-президент Фонду – Гакман Сергій Михайлович
 • Член Правління Фонду – Прокопик Галина Мирославівна

Контроль роботи Фонду здійснює Наглядова Рада: Юрійчук Євгенія, Коняк Марина

 

 В період 2009-2019 рр. згідно статутних цілей Фондом було ініційовано та проведено наступну роботу:

 • Реалізація мікропроекту «Громадянська освіта як ключ до локального розвитку». ІІІ. Реалізація програми «Базовий курс ефективного громадянства та комунікацій» у Герцаївській громаді – у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». Листопад – грудень 2019 р.
 • Реалізація мікропроекту «Громадянська освіта як ключ до локального розвитку».  ІІ. Імплементація програм громадянської освіти в Магальській та Острицькій ОТГ - у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». Лютий – червень 2019 р.
 • Реалізація мікропроекту «Зміцнення розвитку громад через освіту дорослих» - у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» Проект «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». липень-листопад 2018 р.
 • Участь в організації та проведенні ІХ-го міжнародного симпозіуму «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність», організованого Союзом українців Румунії та Сатумарською повітовою організацією Союзу у партнерстві із Сатумарською повітовою радою, Сатумарським повітовим музеєм, Ужгородським національним університетом, Західним університетом «Васіле Голдіш» (Сатумарський філіал), Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів) (та Благодійним фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м. Чернівці)). Вересень 2018 р. – березень 2019 р.
 •  Створення та організація роботи експертної групи з попередження конфліктів за підтримки Східноєвропейської мережі Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) грудень 2018 – січень (березень) 2018
 • Підготовка та проведення круглого столу «Роль інститутів громадянського суспільства у запобіганні конфліктів в умовах гібридної війни та електоральних кампаній в Україні і Республіці Молдова», організованого Східноєвропейською регіональною мережею Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) у партнерстві з Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи», за сприяння Науково-дослідницького інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича та Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка. Листопад – грудень 2018 р.
 • Реалізація проекту «Зміцнення розвитку громад через освіту дорослих»,  у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» Проект «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». липень-листопад 2018 р.
 • Участь у підготовці та проведенні ІV-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір», організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, Асоціацією «Європейські конвергенції» та медіа партнером «Медіа BucPress», Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи». Березень – травень 2018 р.
 • Реалізація проекту «Вдосконалюємося навчаючись»,  у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь». Червень-листопад 2017 р.
 • Участь в організації та проведенні VIIІ-го міжнародного симпозіуму «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність», організованого Союзом українців Румунії та Сатумарською повітовою організацією Союзу у партнерстві із Сатумарською повітовою радою, Сатумарським повітовим музеєм, Ужгородським національним університетом, Західним університетом «Васіле Голдіш» (Сатумарський філіал), Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів) (та Благодійним фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м. Чернівці)). Липень – жовтень 2017 р.
 • Реалізація проекту «Вдосконалюємося навчаючись»,  у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь». Червень-листопад 2017 р.
 • Участь у проведенні Конкурсу коротких відео історій «Медична реформа: жити чи вмирати?», в межах проекту «СторіМейкер: школа громадянської журналістики», у партнерстві з ГО «Ініціатива демократичного розвитку», Всеукраїнською Радою захисту прав та безпеки пацієнтів та Відкритим університетом для дорослих, за фінансової підтримки GPD Charitable Trust. Червень - липень 2017 р.
 • Участь у проведенні Конкурсу коротких відео історій «Люди та війна», в межах проекту «СторіМейкер: школа громадянської журналістики» за підтримки GPD Charitable Trust, ГО «Ініціатива демократичного розвитку», ІА «Остров» та Відкритого університету для дорослих. Березень 2017 р.
 • Участь у підготовці та проведенні ІІІ-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір», організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, Асоціацією «Європейські конвергенції» та медіа партнером «Медіа BucPress», Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи». Березень – травень 2017 р.
 • Участь у підготовці та проведенні меморіального заходу вшанування пам’яті жертв трагічних подій 1941 року в селі Біла Криниця, організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, «Асоціація Європейські Конвергенції» (м. Бухарест), Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» та медіа партнером – «Медіа Центр БукПресс». Березень – квітень 2017 р.
 • Реалізація проекту «Освіта заради змін» у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Замінимо мури відчиненими вікнами». Серпень-листопад 2016 р.
 • Участь у підготовці та проведенні Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні тенденції регіональної співпраці: українсько-румунсько-молдовський вимір”, організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, Асоціацією «Європейські конвергенції» Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи»  – березень – травень 2016 р.
 • Участь в організації та проведенні круглого столу з обговорення шляхів реформування кримінального процесуального законодавства (спільно з народним депутатом України Леонідом Ємцем). 26 лютого 2016р. -
 • Участь у організації та проведенні засідання робочої групи з обговорення проекту Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" (щодо забезпечення прав суддів, які обіймають посади у судах, що припинили роботу у зв'язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції) №3328 від 15 жовтня 2015р.) –  лютий 2016 р.
 • Участь у підготовці та проведенні ІІ Міжнародної бізнес-конференції «Чернівці – 2016» (Afaceri.ro Cernăuți – 2016), організованої Інститутом Демократизації та Розвитку разом з APEC Iași, Arhipelago, Клубом підприємців Буковини , Чернівецькою міською радою, Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи», Квітень 2016 р. –
 • Участь у підготовці та проведенні круглого столу «Механізми залучення широкої громадськості до протидії корупції», організований Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» та Сектором з питань запобігання та виявлення корупції апарату Чернівецької обласної державної адміністрації – kвітень 2016 р.
 • Участь в організації та проведенні VII-го міжнародного симпозіуму «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність», організованого Союзом українців Румунії та Сатумарською повітовою організацією Союзу у партнерстві із Сатумарською повітовою радою, Сатумарським повітовим музеєм, Ужгородським національним університетом, Західним університетом «Васіле Голдіш» (Сатумарський філіал), Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів) (та Благодійним фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м. Чернівці)). – січень – травень 2016 р.
 • Реалізація міні-проекту «Гармонізація міжетнічних відносин і створення толерантного середовища по відношенню до вимушених переселенців у Чернівецькій області» в рамках проекту Інституту з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International) та Громадської організації Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток» «Спільне майбутнє українського суспільства після Майдану. Сприяння взаєморозумінню і співпраці в превенції конфліктів», за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, листопад 2014 р. – лютий 2015 р.;
 • Проведення благодійної акції “Я піклуюся про здоров’я дітей” за підтримки Мережі закладів громадського харчування “Піцца-Парк” (ФОП Сумарокова), березень – квітень 2013 р.;
 • Реалізація проекту «ІІ конкурс на кращий малюнок на антиалкогольну тематику серед школярів м. Чернівців» у партнерстві з Управлінням освіти Чернівецької міської ради та за підтримки Мережі магазинів «Німфа-Цифровий світ», лютий-квітень 2013 р.;
 • Організація та проведення Робочої зустрічі Східноєвропейської регіональної мережі НУО Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) та міжнародного семінару “Гендерні аспекти роботи миротворчих організацій” за фінансової підтримки  «Nonviolence International», США (вересень-жовтень 2012 р., м. Чернівці);
 • Реалізація проекту «Подолання етнонаціональних та етнорегіональних стереотипів взаємного сприйняття у Чернівецькій області» за фінансової підтримки Програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду «Відродження», жовтень 2011 – вересень 2012 року;
 • Участь в організації XІ–го фольклорно-етнографічного гуцульського фестивалю-ярмарку «Захарецький Гарчик» (Спільно з Чернівецьким обласним громадським молодіжним екологічним об’єднанням «Буквиця», жовтень 2011 року);
 • Участь у проведенні міжнародного семінару «Буковина і Бессарабія: історичні уроки, стан та перспективи регіональної безпеки» (спільно з Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича та Автономною некомерційною організацією «Центр політичних технологій «ПолітКонтакт» (Російська Федерація), вересень 2011р., м. Чернівці);
 • Участь в організації круглого столу Експертної ради Чорноморської миротворчої мережі «Українсько-румунські  двосторонні відносини: досягнення, проблеми, перспективи» (спільно з Чорноморською миротворчою мережею, Центром близькосхідних досліджень та Науково-дослідницьким інститутом Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, вересень 2011р., м. Чернівці);
 • Реалізація проекту «Конкурс на кращий малюнок на антиалкогольну тематику серед школярів м. Чернівців» у партнерстві з Управлінням освіти Чернівецької міської ради та за підтримки Мережі магазинів «Німфа-Цифровий світ» та Приватної фірми «Печатний двір», січень-березень 2011 р.);
 • Реалізація транскордонного проекту «Вплив неурядових організацій та засобів масової інформації на рівень прозорості влади в прикордонних регіонах України, Республіки Молдова та Румунії» за фінансової підтримки Програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Сорос-Молдова та Фонду Сорос-Румунія (вересень 2010 р. – квітень 2011рр).;
 • Створення Транскордонної платформи неурядових організацій з міжрегіонального співробітництва, до складу якої увійшли 40 неурядових організацій з прикордонних регіонів, у т. ч. 27 – з України, 3 – з Республіки Молдова та 10 – з Румунії (22 січня 2011 року);
 • Участь в організації Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічний розвиток села: фактори успіху», в рамках X–го фольклорно-етнографічного гуцульського фестивалю-ярмарку «Захарецький Гарчик» (Спільно з Чернівецьким обласним громадським молодіжним екологічним об’єднанням «Буквиця», 24-25 вересня 2010 року);
 • Реалізація проекту «Проблема міграції та мінімізація її негативних наслідків» на хвилі Радіо «Станція» за фінансової підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив (грудень 2009 – лютий 2010 р.);
 • Участь в організації та проведенні Третього міжнародного Форуму ”Партнерство без кордонів” в рамках IX-го фольклорно – етнографічного гуцульського фестивалю – ярмарку «Захарецький Гарчик» (Спільно з Чернівецьким обласним молодіжним екологічним об’єднанням «Буквиця», вересень 2009 р.);
 • Реалізація проекту «Підготовка та менеджмент транскордонних проектів» за фінансової підтримки GTZ (липень-грудень 2009 р.).

Засновники БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» мають великий досвід у суспільній та науковій діяльності, співпраці з міжнародними донорами та реалізації проектів:

Олена Танасійчук (Сандул) – Президент Фонду – має досвід реалізації більше 30 проектів, підтриманих МФ „Відродження” та Інтерньюз-Нетворк Офісом з питань демократичних і соціальних перетворень, Бюро по країнах Європи та ННД Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США); Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні; DW-Akademie DEUTSCHE WELLE; Німецьким фондом технічного співробітництва GTZ; Канадським фондом підтримки місцевих ініціатив,  Німецькою асоціацією народних університетів “DVV Internatonal”  та іншими організаціями. 

Має досвід роботи у ЗМІ (телебачення, радіо), рекламному та HR-бізнесі. Є бізнес-тренером, тренером з підготовки та менеджменту проектів, тренером для тренерів, з фасілітації груп та проведення круглих столів. Також розробляла пілотні освітні програми з комунікації та ефективного громадянства.

Є засновником та керівником Відкритого університету для дорослих у м. Чернівці, на різних освітніх курсах якого, в тому числі за програмами громадянської освіти, впродовж 2016-2019 рр. пройшло навчання понад 1800 чоловік.

Є членом журі Міжнародного конкурсу публікацій про толерантність, інтеграцію, взаємоповагу і взаєморозуміння в суспільстві, присвяченому пам'яті Юрія Атамана (Східно-Європейська Мережа інститутів громадянського суспільства Глобального Партнерства щодо запобігання збройних конфліктів (GPPAC).

Є керівником та членом журі Конкурсів коротких відео історій «Люди і війна», «Медична реформа» (за підтримки GPD Charitable Trust).

З липня 2019 р.  пряцює програмним директором в Громадській мережі «Елеос-Україна».

Гакман С.М. – Віце-президент Фонду – кандидат історичних наук, доцент (має більше 150 наукових праць), активний громадський діяч, має досвід керівництва або безпосередньої участі у більш ніж 30 проектах, підтриманих Програмою Сусідства Європейського Союзу «Румунія – Україна» PHARE CBC 2004-2006; Програмою “Схід-Схід: партнерство без кордонів” (Міжнародний фонд «Відродження», Фонд Сорос Молдова та Фонд Сорос-Румунія); Фондом Фрідріха Еберта; Канадським Інститутом українських студій Університету Альберти; Карінтійським Інститутом національних меншин, Австрія; Фондом Карпатського Єврорегіону; Інститутом Схід-Захід; Фондом Примирення у Південно-Східній Європі, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях та іншими організаціями.

Гакман С.М. є: членом координаційної ради Східноєвропейської регіональної мережі інститутів громадянського суспільства GPPAC (Глобального партнерства щодо попередження збройних конфліктів); членом Робочої Комісії Єврорегіону "Верхній Прут" з питань розвитку міжрегіональних та міжнаціональних відносин, засобів масової інформації та місцевого самоврядування науки, освіти, культури, охорони  здоров’я, молоді і спорту; членом координаційної ради, вченим секретарем Буковинського політологічного центру.

З вересня 2005 р. працює заступником директора Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій

Зарубіжні партнери Фонду:

 • Громадська організація “Small Euro Business” (м. Белці, Республіка Молдова);
 • Благодійна фундація «Ана» (м. Сучава, Румунія);
 • Сучавська філія Асоціації реалізаторів, видавців Патронату книги Румунії;
 • Сучавська гуманітарна фундація «Клопот» (Румунія);
 • Сучавська філія Асоціації Європейський Центр Ресурсів та Консалтінгу (CERC) ( Румунія);
 • Факультет економіки та публічної адміністрації Сучавського університету «Штефан чел Маре»;
 • ADER – Асоціація економічного та регіонального розвитку (м. Сучава, Румунія);
 • Румунсько-українська асоціація «Спектру» (м. Сучава, Румунія);
 • Інститут з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International);
 • Союз Українців Румунії (СУР);
 • Сатумарська повітова організація Союзу Українців Румунії;
 • Сатумарський повітовий музей (м. Сату Маре, Румунія);
 • Представництво «Німецького об'єднання народних університетів» (DVV International) в Україні;
 • Асоціація "Casa Mării Negre / Black Sea House” [Дім Чорного моря] (м. Констанца, Румунія);
 • Асоціація геополітики "Іон Коня" (м. Бухарест, Румунія);
 • Східноєвропейська мережа Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC).

Партнери Фонду в Україні:

 • Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка;
 • Мережа громадських організацій "ЕЛЕОС-Україна";
 • Чернівецький регіональний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної вади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організації;
 • Факультет історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича; 
 • Центр регіональної співпраці "Діалог";
 • Асоціація органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»;
 • Чернівецьке обласне молодіжне екологічне об’єднання «Буквиця»;
 • Чернівецьке міське об’єднання „Буковинський політологічний центр”;
  Чернівецьке обласне громадське об’єднання «Буковинські перспективи»;
 • Чернівецький прес-клуб реформ;
 • Чернівецьке міське громадське об’єднання «Бізнес-центр»;
 • Чернівецьке обласне громадське молодіжне об’єднання “Сучасник”;
 • Одеська група медіацій;
 • Громадська організація Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток»;
 • Інститут політичних студій та соціального капіталу;
 • Громадська організація «Інститут демократизації та розвитку»;
 • Громадська організація «Центр політичних наративів демократії»;
 • Центр румунських студій Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича;
 • Наукова збірка "Медіафорум". 

 ЗМІ-підтримка Фонду:

 • ТОВ «Телерадіокомпанія А.С.С.» м. Чернівці,
 • ТОВ «Телерадіокомпанія «Станція» м. Чернівці,
 • Головна редакція мовлення румунською мовою Всесвітньої Служби Радіо Україна;
 • Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія "Буковина";
 • Тижневик «Concordia»;
 • Тижневик «Свобода слова»;
 • Тижневик «Libertatea cuvântului”;
 • Газета «Версії»;
 • Журнал «Буковинський вісник державної служби та місцевого самоврядування»;
 • Часопис «BucPress»

 Government-підтримка:

 • Чернівецька обласна рада;
 • Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації;
 • Департамент суспільних комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації;
 • Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації;
 • Чернівецька міська рада;
 • Брусницька сільська рада;
 • Острицька сільська рада;
 • Герцаївська міська рада;
 • Хотинська міська рада.