Березень – квітень 2017 р. – участь у підготовці меморіального заходу

вшанування пам’яті жертв трагічних подій 1941 року в селі Біла Криниця

 

31 березня 2017 року в Центрі румунських студій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся меморіальний захід «День вшанування пам’яті жертв трагічних подій 1941 року в Білій Криниці». Організаторами заходу стали Центр румунських студій, Генеральне консульство Румунії в Чернівцях, Інститут демократизації та розвитку, «Асоціація Європейські Конвергенції» (м. Бухарест), Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» та медіа партнер – «Медіа Центр БукПресс».

У заході, який проходив під головуванням директора Центру румунських студій Любові Мельничук, брали участь науковці, громадські діячі, голови національно-культурних товариств, журналісти, студенти. Особливими гостями був румунський парламентар Еуджен Томак та Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован. З доповідю про історичні аспекти трагічних подій 1 квітня 1941 р. виступив Віце-президент Фонду, кандидат історичних наук, доцент Сергій Гакман.

Під час меморіального заходу відбулася презентація двох двомовних (українською та румунською мовами) книг присвячених трагічним подіям 1941 року в Білій Криниці. Представлено книгу Петра Гріора в співавторстві з іншими авторами, зокрема полковника та членом румунської національної асоціації військовозобов’язаних у резерві Ніколає Ніколовичем «Книга скорботи» та книга Дмитра Кирстюка «Закривавлені підсніжники». Обидві книги написані на основі архівних даних та свідчень очевидців цих трагічних подій.