В Бухаресті відбулася конференція «Два роки вимушеного переміщення. Плани на майбутнє»

26 квітня 2024 р. в Бухаресті, Румунія, відбулася конференція «Два роки вимушеного переміщення. Плани на майбутнє». Організатором заходу виступив Благодійний фонд "Горєніє", за підтримки Hanns Seidel Stiftung Ukraine. Разом із співорганізаторами конференції, Союзом українців Румунії, Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» та  Асоціацією «Casa Mării Negre / Black Sea House», на конференції була створення сприятлива атмосфера

для спільного обговорення поточних проблем українських біженців війни, які перебувають за кордоном. Обговорювалися і проблеми їх соціальної інтеграції в країні перебування, а для тих, хто планує повернення в Україну – вироблення дорожньої карти для владних структур та переселенців для їх подальшої репатріації.  

Серед учасників та спікерів конференції були представники української громади Румунії, неурядових організацій та державних інституцій Румунії, міжнародних місій та дипломати.

Учасники конференції відзначали важливість консолідації суспільства та створення діалогових майданчиків для підтримки українських громадян за кордоном. Під час дискусії були обговорені найбільш важливі проблеми громадян України за кордоном, зокрема питання щодо продовження статусу тимчасового захисту та пов’язані з цим правові, гуманітарні питання. Не меншу увагу учасники конференції  присвятили питанням планування безпеки, соціальної підтримки українських переселенців у Румунії та перешкодам, які виникають на шляху інтеграції українців в європейські громади.

З українського боку в онлайн та офлайн форматі були презентовано наявні програми підтримки українських переселенців в різних регіонах України, роль урядових та міжнародних організацій у процесі захисту прав українських біженців, економічні перспективи та можливості для українських переселенців, які повертаються в Україну, а також потенціал міжнародних та українських неурядових організацій щодо сприяння реінтеграції переселенців після повернення в Україну.